POLSKI

JACHT 

Mamy zaszczyt zaprezentować nowy, w pełni węglowy jacht klasy Mini650 PROTO, zaprojektowany przez Étienne'a Bertranda.

Mini650 to jachty przeznaczone do szybkiego żeglowania regatowego w jednej z najciekawszych klas na świecie, będącej przepustką do kariery oceanicznej. Nasze Mini to najbardziej zaawansowany technologicznie jacht, zgodny z przepisami kategorii PROTO klasy Mini. Powstał z połączenia pasji żeglarskiej, eksperckiej wiedzy projektowej oraz ponad 20 lat doświadczenia w budowaniu wyczynowych jachtów regatowych. Mini OCEAN650 to zupełnie nowa seria najbardziej zaawansowanych technologicznie jachtów klasy Mini o najlepszych możliwych osiągach.
 

KONCEPT MODUŁOWY

Zaprojektowaliśmy jacht składający się z oddzielnych modułów oraz wzajemnie wymiennych części (kadłub, maszt, kil, płetwy) wykonanych w dwóch wersjach: HI-TECH i Optimum. Zrobiliśmy to, aby umożliwić żeglarzom starty w regatach i zdobywanie doświadczenia już teraz, nawet jeśli nie dysponują obecnie dużym budżetem.

Dla potrzeb profesjonalnych projektów regatowych proponujemy jacht w wersji HI-TECH, bez kompromisów technologiczno-cenowych, po prostu najlepsze Mini650 PROTO dostępne na rynku. Dla żeglarzy z ograniczonym budżetem proponujemy rozwiązanie kompromisowe, Optimum, pozwalające na bardzo dobre osiągi jachtu przy znaczącej redukcji ceny. W zależności od posiadanego budżetu, można wybierać pomiędzy dostępnymi modułami, a każdy z nich w czasie późniejszym będzie mógł być zastąpiony inną wersją tego samego modułu. 

Wykorzystując koncept modułowy OCEAN650, oferujemy również możliwość wymiany posiadanych już i użytkowanych kadłubów Mini na nowe kadłuby o wyjątkowym potencjale regatowym. Zachowując własne wyposażenie, maszt, balast i żagle, potrzeba relatywnie niewielkiego budżetu, by znów walczyć o czołowe miejsca w klasie Mini.


OFERTA
Podsumowując, przedstawiamy 3 propozycje:

oferta 1)     Najnowocześniejszy jacht Mini PROTO o najlepszych znanych obecnie rozwiązaniach regatowych w wersji HI-TECH. Zaprojektowany i zbudowany pod nadzorem doświadczonego projektanta Mini oraz zawodnika tej klasy, Étienne'a Bertranda.

oferta 2)     Jacht zoptymalizowany cenowo w wersji Optimum. To nadal bardzo dobra jednostka regatowa, uwzględniająca jednak tam, gdzie to możliwe, kompromis pomiędzy wysokością ceny a zastosowanymi materiałami i komponentami.

oferta 3)     Wymiana starego kadłuba Twojego jachtu Mini na nowoczesny, pozwalający nawiązać walkę z najlepszymi o miejsce na podium przy zachowaniu kluczowych elementów poprzedniego wyposażenia. SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Stworzyliśmy nowoczesny, bardzo lekki i bardzo wytrzymały jacht, zdolny do przeciwstawienia się surowym warunkom oceanicznym. Jacht zbudowany jest zgodnie z przepisami klasy Mini dla PROTO-typów, zatem jest to jednostka o wiele bardziej zaawansowana nautycznie i o wiele szybsza niż jachty klasy Mini SERIA.

Jacht jest zbudowany w całości w technologii przekładkowej, na bazie laminatu epoksydowo-węglowego. Posiada wychylny kil, asymetryczne miecze, dwa stery, ogromny bom genakera i 120 m2 żagli. W połączeniu z ekstremalnie niską wagą tworzy szybką jednostkę ślizgową.

Jacht powstaje w dedykowanej formie, w technologii vacuum, jako seria identycznych w kształcie jednostek o najlepszych właściwościach regatowych na świecie. Poprzez budowę w formie zapewniamy najwyższą jakość jednostki przy jednocześnie najmniejszej możliwej wadze kadłuba.

 

Długość:             6.50m
Szerokość:         3.00m
Max wysokość: 12.00m 
Zanurzenie:        2.00m
Genaker bom:    3.70m
Waga:                700kg
(z bateriami i tratwą)
Grot:                    29 m2
Fok:                     18 m2
Max spinaker:      85 m2